Strona główna
Historie sukcesu
Gospodarstwo Rolne Anna Cailer
Temperaturmessung der Silage

Gospodarstwo Rolne Anna Cailer

Włodzimierz Cailer – Gospodarstwo Rolne Anna Cailer, Blizanów

Gospodarstwo łącznie utrzymuje około 170 sztuk bydła mlecznego, z czego dojnych jest około 80.

Włodzimierz prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z żoną. Świadomie podejmuje każdą decyzję w swoim gospodarstwie i doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli nie przypilnuje odpowiedniego terminu koszenia lucerny i traw to będzie ona paszą ubogą w białko. W konsekwencji będzie musiał dołożyć paszy białkowej z zakupu, co tylko spowoduje wzrost kosztów.

Gospodarstwo rolne Anna Cailer

Do podjęcia współpracy przekonał mnie profesjonalny serwis, który oferuje Josera. Dodatkowo dowiedziałem się o zakiszaczu Silosolve FC, dzięki któremu mogłem szybko otworzyć kiszonkę z lucerny i traw. Pozwoliło mi to na zachowanie ciągłości paszy i uchroniło przed spadkiem produkcji mleka, a co za tym idzie przed stratami finansowymi.”

 

W poprzednich latach hodowca borykał się z problemami związanymi z paszą objętościową:

  • niedobór ilości paszy objętościowej, przez zwiększanie liczby krów w stadzie,
  • zagrzewanie się kiszonek w okresie letnim.

 

Inokulant bakteryjny SiloSolve® FC zawiera dwa opatentowane szczepy bakterii kwasu mlekowego. Lactococcus lactis to bakteria homofermentacyjna, która podczas pożądanej fermentacji mlekowej wytworzyła kwas mlekowy w kiszonce. Drugi szczep bakterii to Lactobacillus buchneri - bakteria heterofermentacyjna, która podczas fermentacji wytwarzyła oprócz kwasu mlekowego, kwas octowy (zadziałał konserwująco na kiszonkę, ponieważ zahamował rozwój drożdży). Takie połączenie szczepów zagwarantowało bardzo szybkie obniżenie pH zakiszanego surowca.

Dzięki czemu został zahamowany rozwój pleśni i grzybów. Jednocześnie szybkie obniżenie pH, zniwelowało powstanie szkodliwego kwasu masłowego, który powoduje on obniżenie pobranie paszy i jest szkodliwy dla bydła.

Podsumowując, kolejny sukces w silosie z kiszonką osiągnięty!

Oddzwonimy do Ciebie

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin w dni robocze

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z konsultacji teraz

Poniedziałek - piątek od 7:00 do 15:00

Wymagane*
Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z konsultacji teraz

Poniedziałek - piątek od 7:00 do 15:00